З кінця вересня і майже до середини листопада – час збирання насіння дуба. Як правило, жолудь починають збаготовляти після перших заморозків. Проте цьогоріч, не чекаючи морозів, працівники лісництв взялися до заготівлі цього стратегічного виду насіння. Адже фактично чверть лісових культур, котрі щороку створюють лісівники області, - це насадження дуба.

   «Врожай жолудя нинішнього року зовсім не радує, - ділиться головний лісничий Баранівського держлісгоспу Віктор Мірошніченко. – отож оперативно збираємо все, що можна.

   Однак без саджанців дуба ми не залишимося – маємо запас із минулих років.»

   Всього ж держлісгоспи Житомирщини планують зібрати цієї осені понад 55 тонн жолудя та отримати з нього понад 10  мільйонів стандартних сіянців.

   На зимівлю для зберігання жолудь укладають в яму, кожен шар пересипаючи піском. А в Радомишльському лісгоспі нещодавно облаштували сучасне насіннєсховище. Там в спеціальних холодильних камерах створюють відповідну температуру та вологість, аби жолудь та інше лісове насіння комфортно перезимувало, не втрачаючи своїх посівних якостей.

   Навесні насіння висівають в лісорозсаднику для вирощування сіянців. Практикують і висівання жолудя безпосередньо на лісовій ділянці, відразу створюючи лісові культури.

   Зазвичай першими помічниками у збиранні жолудя є школярі, проте цього року пандемія і сюди внесла свої корективи.

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"