Заключний акорд

Заключний акорд

  Саме так можна охарактеризувати статтю опубліковану 1 жовтня 2019р. одним з Інтернет видань у лісгоспі, керівника якого шантажував житомирський «активіст», аудитори виявили втрат на 7,2 млн.грн. Адже справді, незабаром відбудеться суд і «відповідному активісту», сподіваємося, доведеться довгенько проводити свої «розслідування» перебуваючи в ув’язненні за вимагання хабару в розмірі 30 тисяч доларів США.

  «Не вдалося заробити шантажуючи керівника держлісгоспу, то дайте хоч плюнути в спину» - таким є зміст вказаної статті. Активіст ще й не обізнаний-оскільки аудит це припущення і має оціночний характер щодо впливу внутрішніх та зовнішніх факторів ризику на економіку державних підприємств. Висновки є рекомендаціями, а не санкцією.

А що ж насправді ? Звідки взята шокуюча цифра 7,2млн.грн.?

По-перше в період з 01.01.2016року по 30.04.2019р. на території ДП «Олевське ЛГ» працівниками лісової охорони було виявлено ряд фактів незаконних рубок дерев сума збитків яких склала 5,5 млн.грн.

Всі факти незаконних порубок дерев були задокументовані працівниками лісової охорони, нараховані збитки державі, в результаті чого частина лісопорушників була притягнена до адміністративної відповідальності та добровільно відшкодувала завдані збитки.

Всі решта матеріалів задокументованих фактів незаконних порубок дерев були направлені до Олевського відділу національної поліції для проведення досудового розслідування, притягнення винних осіб до відповідальності та стягнення на користь держави решти завданих збитків.

По-друге, у зв’язку з відсутністю державного фінансування лісогосподарських підприємств південних і східних регіонів, всі лісові господарства північних областей Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Волинської, Львівської в тому числі і Олевський лісгосп надавали безповоротну фінансову допомогу на суму – 1,4млн.грн. лісгоспам південних і східних областей. Дана допомога надавалася на гасіння лісових пожеж, придбання ПММ і виплату заборгованої заробітної плати.

Хотілося б порадити панові «активісту» порахувати ще й збитки від короїдів, від винесених з лісу людьми грибів та ягід. Цифри були б ще ефективнішими.

На жаль від цього не стане легше ні працівникам, ні підприємству в цілому, ні державі.

Держлісгосп і надалі садить ліс, доглядає і охороняє його, проводить планові вирубки, бореться з лісовими пожежами та крадіями, а ще при цьому сплачує податки до державного і місцевих бюджетів, виплачує заробітну плату працівникам.

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"