Заготівля та переробка шишок – непростий та кропіткий процес, який потребує багато часу. Адже щоб отримати крихітну насінину, шишки проходять кілька етапів переробки.

     ДП «Олевське лісове господарство» активно продовжує заготівлю шишок сосни звичайної, лісгосп виконує поставлений план 14 т. Їх заготівлею займається лісова охорона з усіх восьми лісництв підприємства.

      У лісгоспах є власна шишкосушарка. До рухомого барабану закладається партія шишок, що просушуються не менше 12 годин. Температура під час висушування шишки поступово зменшується. У теплі шишка розкривається, а насіння випадає. Підбирається оптимальна температура – не занадто висока, щоб не зіпсувалось насіння, і не занизька, щоб не залишилось у шишках.

     Навесні частина насіння буде висіяна в теплиці та розсадники. Решта – буде законсервована про запас на випадок неврожайних років.

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"