З-поміж безлічі питань, котрі стосуються лісогосподарської, виробничої та фінансової діяльності підприємств, розглянутих в ході виїзної виробничої наради з керівниками держлісгоспів Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, організації охорони лісів лісів від пожеж, протипожежному облаштуванню лісгоспів, профілактичній роботі приділено найбільше уваги.

   Зокрема забезпечення постійного цілодобового моніторингу за лісовими масивами, готовність пожежної техніки та протипожежних підрозділів до оперативного реагування на будь-які випадки загорянь, обладнання нових протипожежних водойм, оновлення мінералізованих смуг – такі акценти розставив начальник управління Віктор Сахнюк.

   Тому впродовж дня учасники виїзної наради, вивчаючи, як ведуть господарство в Радомишльському держлісгопі, особливо пильно оглядали облаштування лісових пожежних станцій, пунктів зосередження пожежного інвентарю та організацію відеонагляду за лісами.

   Оглядаючи лісові культури - обговорювали якість та кратність доглядів; на ділянках, де проводяться рубання – як організувати роботи, не порушуючи принципів сертифікації; у виробничих цехах - як ефективно використовувати обладнання, аби воно давало стабільні надходження до казни підприємства; відвідуючи адміністративні території лісництв, зійшлися на тому, що вони певним чином є лицем лісовї галузі, а тому все має говорити про те, що тут працюють справжні господарі.

   В розсаднику Поташнянського лісництва в цьому році планують виростити 1.5 мільйона сіянців - 1 млн. сосни та 0.5 млн. - дуба. 500 тисяч сіянців радомишляни передадуть у північні лісгоспи області, котрі постраждали від весняних пожеж. «Враховуючи цьогорічні погодні умови, доглядати за посівами потрібно особливо ретельно,» - директор лісгоспу Іван Дмитренко.

   В Білківському лісництві вже обладнали нове насіннєсховище за усіма вимогами часу із 2 сучасними холодильними камерами загальним об’ємом понад 30 кубічних метрів.

   В найближчих планах у лісівників – запустити в роботу новітню шишкосушарню, обладнання для неї уже придбане, нині на подвір'ї лісництва готують і відповідне приміщення . Тут же в лісництві облаштують і лабораторію для дослідження насіння на чистоту, схожість та вологість.

   Радомишльський лісгосп має досить потужний лісоперреробний комплекс, котрий дає роботу 111 працівникіам. За останніх півроку там перероблено понад 42 тисячі м³ деревини і випущено продукції на 40 мільйонів гривень. Відтак вся низькосортна та тонкомірна деревина не лежить в очікуванні покупця, а пускається в переробку та успішно реалізовується – на складах залишків деревини практично немає.

   «Таке «некабінетне» вивчення стану справ в кожному нашому структурному підрозділі дозволяє побачити і кожну нашу проблему, так би мовити, зсередини, - зауважує Віктор Сахнюк. – Відтак разом шукатимемо шляхи її вирішення та плануватимемо, які саме мають бути зроблені кроки, щоби мати поступальний рух абсолютно у всіх напрямках нашої діяльності. Однак, впроваджуючи у виробництво сучасні технології, ощадно та ефективно використовуючи природні ресурси тощо, насамперед маємо дбати про наших працівників, створити їм комфортні умови праці. Кожен член нашого колективу повинен мати достойну заробітну плану, бути забезпечений форменим або спецодягом, захищеним в питаннях охорони праці тощо.

   Таку форму проведення виробничих нарад підтримали і керівники держлісгоспів. Адже це дозволяє не лише повчитися чомусь у колег чи перейняти досдід, а й предметно обговорити наболіле та побачити практичне вирішення тієї чи іншої проблеми.

 

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"