Масштабну кампанію з садіння лісу розгорнуть наступного тижня лісівники Житомирщини.

   У семи північних лісгоспах області, котрі навесні найбільше постраждали від пожеж,  до відновлення лісу долучаться усі 20 лісогосподарських підприємств обласного управління.

   Враховуючи непросту епідеміологічну ситуацію в регіоні, аби не допускати скупчення людей, садіння триватиме впродовж 5 днів невеликими групами на окремих ділянках.

   Бо ж пандемія мусить колись пройти, а ліси мають рости, - кажуть лісівники. Тож поки погодні умови є сприятливими, на ділянках, де вже проведено усі підготовчі роботи, лісівники висадять саджанці сосни, дуба, модрини, берези, вільхи тощо. Переважно створюватимуть змішані лісові кутури, адже вони є стійкішими до хвороб та пожеж. Аби уберегти новостворені насадження від поширення вогню, вздовж доріг та на межі з ділянками лісу обовязково створюватимуть буферну зону з листяних порід.

  «Лісівники завжди вирізнялися своєю згуртованістю та взаємопідтримкою, - коментує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.  -  Тож і нині наша спільна праця є запорукою того, що ліси  після пожеж будуть. Мешканці нашої області можуть бути впевнені: жодна ділянка не залишиться незалісненою.»

   Нагадаємо, державними лісогосподарськими підприємствами Житомирщини щорічно відтворюється понад 6 тисяч гектарів лісу – це найбільше серед областей України.

   З початку цього року в області вже відтворено 5320 гектарів лісу.

   В лісових розсадниках та теплицях лісівники виростили понад 52 млн. сіянців різних порід.

 

   Пресслужба Житомирського ОУЛМГ

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"