За участю Першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдана Боруховського, представників Національного університету біоресурсів та природокористування, Національного лісотехнічного університету та інших, обговорили питання організації проведення національної інвентаризації лісів.

   Ми маємо на сьогодні законодавчі підстави для її проведення. На виконання Закону розроблений проєкт постанови Уряду про порядок організації та проведення НІЛ.

Саме останньому приділили значну увагу під час наради. Фахівці та науковці представили бачення процесу організації НІЛ, обговорили ключові показники її проведення та контролю.

   Це технічна робота, але вона вкрай необхідна для того, щоб ми мали змогу повноцінно запустити роботу і почати інвентаризацію лісів. Конкретної дати завершення інвентаризації немає. Вона буде проводитися визначеними циклами постійно. Так як і в інших країнах, які вже давно запровадили НІЛ. Перші ж результати роботи можна буде оцінити за два роки.

   Хочу звернути увагу, що інвентаризація проводитиметься вибірково-статистичним методом. Тобто, не кожне дерево, яке росте в Україні вимірюватимуть, а будуть визначені лісові інвентаризаційні ділянки, на яких фахівці проведуть за спеціальною схемою обстеження. Загалом планується обстежити 18 тисяч ділянок. Отримана інформація оброблятиметься з використанням статистичних методів та узагальнюватиметься у національному масштабі.

   Вся інформація про проведення НІЛ буде у відкритому доступі. І кожна людина зможе спостерігати за її проведенням, а потім протягом життя – за змінами у лісі на обраній інвентаризаційній ділянці, оцінювати стан лісів загалом.

   Завдяки НІЛ ми отримаємо повну та оновлену інформацію про фактичну лісистість держави, запас деревини в лісах та її технічну придатність.

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"