В лісогосподарських підприємствах області розпочали інвентаризацію  садивного матеріалу, вирощеного цього року.

   В кожному лісгоспі створено відповідну комісію, а в лісництвах – підкомісії, до яких увійшли інженерно-технічні працівники державної лісової охорони, котрі впродовж місяця перерахують та проведуть оцінку якості садивного матеріалу та  укорінених живців у теплицях та розсадниках.

   Таким чином, в результаті інвентаризації лісівники точно знатимуть, скільки мають  стандартних саджанців кожної породи з урахуванням виду і віку рослини.

Особливу увагу спеціалісти звернуть на те, чи відповідає саджанець нормативним вимогам за висотою, діаметром кореневої шийки та наявністю бруньки. 

   Ті ж сіянці, що відстають у рості, або мають недорозвинену кореневу систему, використовувати при садінні недоцільно, бо господарство понесе витрати, а очікуваного результату не буде.

   Для вирощування садивного матеріалу у лісогосподарських підприємствах управління діє 190 лісових розсадників загальною площею понад 110 га.

   Щорічні обсяги вирощування садивного матеріалу в розсадниках складають 35-40 млн. штук. Проте цієї весни лісівники області дещо збільшили площі посівів, аби мати достатньо сіянців для заліснення ділянок, постраждалих від пожеж.

 

   Пресслужба Житомирського ОУЛМГ

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"