Про лісгосп
- 15 квітня 2017
- Максим Чамор
- Про лісгосп

І. Повне найменування: Державне підприємство „Олевське лісове господарство” Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства;
ІІ. Дата створення підприємства: 10 жовтня 1936 року;
ІІІ. Дата перейменування чи реорганізації:
- 01.06.1960 року – Олевський лісгосп Житомирського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель;
- 01.11.1991 року – Олевський держлісгосп об’єднання Житомирліс;
- 19.01.2005 року – Державне підприємство „Олевське лісове господарство” Житомирського обласного управління лісового господарства.
IV. Основні напрямки діяльності:
- лісовідновлення, лісівництво та лісозаготівля;
- надання послуг у лісовому господарстві;
- лісопильне та стругальне виробництво;
- оптова торгівля деревиною.
Державне підприємство „Олевське лісове господарство” (далі лісгосп) розташований в північно-західній частині Житомирської області на території Олевського адміністративного району. По фізико-географічному районуванню територія лісгоспу віднесена до Українського Полісся та розташована в басейні річки Уборть – правої притоки річки Прип’ять.
Регіон розташування лісгоспу відноситься до числа промислово-аграрних районів області з розвинутою лісогосподарською діяльністю. Лісове господарство є провідною галуззю.
Лісистість адміністративного району на території якого розташований лісгосп складає 57,3%.
Територія Олевського лісгоспу поділена на 8 лісництв: Олевське, Покровське, Руднянське, Журжевицьке, Хочинське, Юрівське, Сновидовицьке, Кам’янське загальною площею 61123,3 га, в тому числі вкритої лісом – 55263,6га.
Лісові культури розміщені на 16 871,3 га. Загальний запас деревини – 10 665,9 тис.м3. Середній приріст насаджень держлісгоспу за рік на гектар вкритої лісом землі – 3,65м3. Середня повнота насаджень – 0,72. Лісистість території – 70%. Середній клас бонітету лісових земель – 1,9, вкритих лісовою рослинністю – 2,0. Щорічний обсяг лісокористування – 129,61 тис.м3 ліквідної деревини, в т.ч. рубки головного користування – 87,55 тис.м3. Обсяг лісовідновлення – 477,8га.
Побічне користування в лісі обмежене через забруднення території радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС.
Розподіл площі лісового фонду за категоріями земель вказує, що лісові землі в практичній діяльності лісгоспу використовуються ефективно, про що свідчить невисока питома вага не вкритих лісовою рослинністю земель – 5,0%, що представлені зрубами, галявинами, згарищами.
По категорії захищеності лісів основне місце займають експлуатаційні ліси – 39 641,1 га – 64,9%.
Найпоширенішими типами лісу є В2Дс, В3Дс, А2,С2ГДс.
Загальний запас деревостанів, можливих для експлуатації становить 7351,82 тис. м3 , в тому числі по хвойному господарству – 5716,67 тис.м3.
На відведених ділянках проводяться рубки догляду (освітлення, прочистки, прорідження, прохідні рубки, вибіркові санітарні та суцільні санітарні рубки) і рубки головного користування. На вирубаних ділянках проводиться посадка лісових культур з послідуючим доглядом за ними.
З верхніх складів заготовлена лісопродукція вивозиться на лісокомплекс, де підлягає подальшій переробці та відпуску споживачам. До основних видів продукції, що реалізується на внутрішній та зовнішній ринки є: пиломатеріали обрізні та необрізні, заготовки пилені, шпали, стовпи, пиловник, баланси, ліс круглий будівельний, підтоварник, технологічна сировина, дрова паливні тощо.