Про лісгосп

Про лісгосп

І. Повне найменування:  Державне підприємство „Олевське лісове господарство” Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства;

ІІ. Дата створення підприємства: 10 жовтня 1936 року;

ІІІ. Дата перейменування чи реорганізації:

  1. 01.06.1960 року – Олевський лісгосп Житомирського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель;
  2. 01.11.1991 року – Олевський держлісгосп об’єднання Житомирліс;
  3. 19.01.2005 року – Державне підприємство „Олевське лісове господарство”  Житомирського обласного управління лісового господарства.

IV. Основні напрямки діяльності:

  1. лісовідновлення, лісівництво та лісозаготівля;
  2. надання послуг у лісовому господарстві;
  3. лісопильне та стругальне виробництво;
  4. оптова торгівля деревиною.

Державне підприємство „Олевське лісове господарство” (далі лісгосп) розташований в північно-західній  частині Житомирської області на території Олевського адміністративного району. По фізико-географічному  районуванню територія лісгоспу віднесена до Українського Полісся та розташована в басейні річки Уборть – правої притоки річки Прип’ять.

Регіон розташування лісгоспу відноситься до числа промислово-аграрних районів області з розвинутою лісогосподарською діяльністю. Лісове господарство є провідною галуззю.

Лісистість адміністративного району на території якого розташований лісгосп складає  57,3%.

Територія Олевського лісгоспу поділена на 8 лісництв: Олевське, Покровське, Руднянське, Журжевицьке, Хочинське, Юрівське, Сновидовицьке, Кам’янське загальною площею 61123,3 га, в тому числі вкритої лісом – 55263,6га.

Лісові культури розміщені на 16 871,3 га. Загальний  запас деревини – 10 665,9 тис.м3. Середній приріст насаджень держлісгоспу за рік на гектар вкритої лісом землі – 3,65м3.  Середня повнота насаджень – 0,72. Лісистість території – 70%.  Середній клас бонітету лісових земель – 1,9, вкритих лісовою рослинністю – 2,0. Щорічний обсяг лісокористування – 129,61 тис.м3 ліквідної деревини, в т.ч. рубки головного користування – 87,55 тис.м3. Обсяг лісовідновлення – 477,8га.

Побічне користування  в лісі обмежене через забруднення території радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС.

Розподіл площі лісового фонду за категоріями земель вказує, що лісові землі в практичній діяльності лісгоспу використовуються ефективно, про що  свідчить невисока питома вага не вкритих лісовою рослинністю земель – 5,0%, що представлені зрубами, галявинами, згарищами.

По категорії захищеності лісів основне місце займають експлуатаційні ліси – 39 641,1 га – 64,9%.

Найпоширенішими типами лісу є В2Дс, В3Дс, А2,С2ГДс.

Загальний запас деревостанів, можливих для експлуатації становить 7351,82 тис. м3 , в тому числі по хвойному господарству – 5716,67 тис.м3.

На відведених ділянках проводяться рубки догляду (освітлення, прочистки, прорідження, прохідні рубки, вибіркові санітарні та суцільні санітарні рубки)  і рубки головного користування.  На вирубаних ділянках проводиться посадка лісових культур з послідуючим доглядом за ними.

З верхніх складів заготовлена лісопродукція вивозиться  на лісокомплекс, де підлягає подальшій переробці та відпуску споживачам. До основних видів продукції, що реалізується на внутрішній та зовнішній ринки є:  пиломатеріали обрізні та необрізні, заготовки пилені, шпали, стовпи, пиловник, баланси, ліс круглий будівельний, підтоварник, технологічна сировина, дрова паливні тощо.