Про лісгосп

Про лісгосп

І. Повне найменування:  Державне підприємство „Олевське лісове господарство” Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства;

ІІ. Дата створення підприємства: 10 жовтня 1936 року;

ІІІ. Дата перейменування чи реорганізації:

  1. 01.06.1960 року – Олевський лісгосп Житомирського обласного управління лісового господарства і лісозаготівель;
  2. 01.11.1991 року – Олевський держлісгосп об’єднання Житомирліс;
  3. 19.01.2005 року – Державне підприємство „Олевське лісове господарство”  Житомирського обласного управління лісового господарства.

IV. Основні напрямки діяльності:

  1. лісовідновлення, лісівництво та лісозаготівля;
  2. надання послуг у лісовому господарстві;
  3. лісопильне та стругальне виробництво;
  4. оптова торгівля деревиною.

Державне підприємство „Олевське лісове господарство” (далі лісгосп) розташований в північно-західній  частині Житомирської області на території Олевського адміністративного району. По фізико-географічному  районуванню територія лісгоспу віднесена до Українського Полісся та розташована в басейні річки Уборть – правої притоки річки Прип’ять.

Регіон розташування лісгоспу відноситься до числа промислово-аграрних районів області з розвинутою лісогосподарською діяльністю. Лісове господарство є провідною галуззю.

Лісистість адміністративного району на території якого розташований лісгосп складає  57,3%.

Територія Олевського лісгоспу поділена на 8 лісництв: Олевське, Покровське, Руднянське, Журжевицьке, Хочинське, Юрівське, Сновидовицьке, Кам’янське загальною площею 61123,3 га, в тому числі вкритої лісом – 55263,6га.

Лісові культури розміщені на 16 871,3 га. Загальний  запас деревини – 10 665,9 тис.м3. Середній приріст насаджень держлісгоспу за рік на гектар вкритої лісом землі – 3,65м3.  Середня повнота насаджень – 0,72. Лісистість території – 70%.  Середній клас бонітету лісових земель – 1,9, вкритих лісовою рослинністю – 2,0. Щорічний обсяг лісокористування – 129,61 тис.м3 ліквідної деревини, в т.ч. рубки головного користування – 87,55 тис.м3. Обсяг лісовідновлення – 477,8га.

Побічне користування  в лісі обмежене через забруднення території радіонуклідами після аварії на Чорнобильській АЕС.

Розподіл площі лісового фонду за категоріями земель вказує, що лісові землі в практичній діяльності лісгоспу використовуються ефективно, про що  свідчить невисока питома вага не вкритих лісовою рослинністю земель – 5,0%, що представлені зрубами, галявинами, згарищами.

По категорії захищеності лісів основне місце займають експлуатаційні ліси – 39 641,1 га – 64,9%.

Найпоширенішими типами лісу є В2Дс, В3Дс, А2,С2ГДс.

Загальний запас деревостанів, можливих для експлуатації становить 7351,82 тис. м3 , в тому числі по хвойному господарству – 5716,67 тис.м3.

На відведених ділянках проводяться рубки догляду (освітлення, прочистки, прорідження, прохідні рубки, вибіркові санітарні та суцільні санітарні рубки)  і рубки головного користування.  На вирубаних ділянках проводиться посадка лісових культур з послідуючим доглядом за ними.

З верхніх складів заготовлена лісопродукція вивозиться  на лісокомплекс, де підлягає подальшій переробці та відпуску споживачам. До основних видів продукції, що реалізується на внутрішній та зовнішній ринки є:  пиломатеріали обрізні та необрізні, заготовки пилені, шпали, стовпи, пиловник, баланси, ліс круглий будівельний, підтоварник, технологічна сировина, дрова паливні тощо.

Корисна інформація

Статут Державного підприємства «Олевське лісове господарство»

Реєстр обліку лісових квитків у 2020 році

Інформація видачі спеціальних дозволів (лісорубних квитків) на заготівлю деревини в порядку рубок головногокористування, рубок формування та оздоровлення лісів та інших рубок , пов'язаних і не пов'язаних з веденням лісового господарства станом на 31.12.2020 року.

Поділитись:

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"