Ліси Олевщини – це «легені» нашого району. Вони мають неоціненне екологічне, соціальне та економічне значення – беруть участь у формуванні клімату району, забезпечують киснем, слугують середовищем існування безлічі рослин і тварин.

   Найнебезпечніший ворог лісу – вогонь, у 95% випадків ліс горить з вини людини. Чи не загашені багаття, кинутий в суху траву недопалок в поєднанні з високою температурою - сприятливе середовище для загоряння на великій площі. Іноді пожежі виникають через кинутих в лісі пляшок або осколків.  На сонячному світлі вони діють як лінзи, фокусуючи сонячне проміння. Рідше пожежі можуть виникнути  від іскри з вихлопної системи машини, удару блискавкою.

   При великій лісовій пожежі вогонь – страшна стихія, що безжально знищує все живе на своєму шляху. Після пожежі на десятки років залишається мертва зона: голі, почорнілі стовбури, чорна земля. Не залишається ні птахів, ні звірів, ні навіть мурах.

   В минулому році на території Олевського району трапилася лісова пожежа що сталася 24 квітня 2019 року, траса Київ-Ковель, на 235 км. Тоді, через сильний вітер та стрімке поширення вогню, вигорів ліс.             

  Саджали його весною на території Кам’янського лісництва в кварталі №52. Лісове господарство понесло значних збитків, завданих пожежею. Нині ж знищений ліс знову відновлюється.

   Тож ДП «Олевське лісове господарство» закликає населення дотримуватись правил поводження з вогнем та правил поведінки у лісі.

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"