Нині в держлісгоспах Житомирщини проводиться  висівання лісового насіння у розсадниках та теплицях. Щоправда, поки що погодні умови не скрізь дозволяють це робити – температура повітря не є оптимальною, однак роботи ці ватро провести в стислі терміни,  бо нинішнього року вологості в грунті надто мало.

          Близько 5 гектарів лісівники області засіяли ще восени, навесні ж планують засіяти ще 20,3 га.

           Щорічно держлісгоспи заготовляють близько   100    тонн лісового насіння, левова частка якого –  сосни та дуба. Понад 50% усього насіння збирається на  об’єктах постійної лісонасіннєвої бази.  Перед висіванням воно проходить відповідну підготовку. Насіння сосни, до прикладу,  зазвичай снігують, дуба – прошаровують піском.

           Зазначимо, для забезпечення потреб лісгоспів в садивному матеріалі, в області функціонують 177 постійних лісових розсадників, загальною площею  100  га, значна частина котрих обладнана сучасними системами крапельного зрошування. У них щорічно вирощується близько  35 мільйонів штук стандартного садивного матеріалу, майже 700 тисяч штук – із закритою кореневою системою.  У цілому асортимент  садивного матеріалу складає  близько 50  порід.

           Для отримання якісного садивного матеріалу та високопродуктивного лісовідновлення підприємства Житомирського обласного управління лісового господарства використовують передові технології з переробки та зберігання лісового насіння.

           Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"