Парламент дав старт Національній інвентаризації лісів з ухваленням в цілому законопроекту #2379. Запровадження НІЛ було передбачено в Указі Президента України.

    Навіщо Україні потрібна інвентаризація лісів?

    По-перше, щоб нарешті дізнатись об’єктивно, яка фактична лісистість держави, який запас деревини в лісах та її технічна придатність.

   Зібрати в одному місці статистично обґрунтовану інформацію про кількісні та якісні показники стану і динаміки ВСІХ лісів країни — їх ресурсний потенціал для потреб державного управління. На основі цього розробити стратегічне планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, національної та міжнародної звітності про ліси.

     До нас таке ніхто не робив до цього.

     Як ми будемо проводити інвентаризацію?

    Фахівці проведуть за спеціальною схемою обстеження на місцевості в межах лісових інвентаризаційних ділянок. Отриману інформація опрацюють з використанням статистичних методів та узагальнять у національному масштабі.

    Національна інвентаризація лісів — це крок до європейського ведення лісового господарства. Це абсолютно новий для України процес, який ми зараз започатковуємо.

     Це не швидкий процес — за один день його провести неможливо.

     Попереду ще декілька бюрократичних моментів — прийняти на урядовому та міністерському рівнях Порядок організації та проведення інвентаризації, а також відповідну інструкцію, які вже розроблені. А потім польові дослідження.

     Дякую парламенту за підтримку законопроекту!

     Працюємо!

  

   

Поділитись:

Автор статті

Менеджер
Менеджер
Менеджер

Ліс — це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварини, мікроорганізми та інші природні компоненти, що в своєму розвитку біологічно взаємопов'язані, впливають один на одного і на навколишнє середовище.

Інші новини ДП "Олевське лісове господарство"